دوره کنترل های داخلی بر مبنای مدل COSO

طبق تعریف ارائه‌شده توسط کارگروه سازمان های پشتیبان مالی کمیسیون تردوی (موسوم به COSO ) کنترل داخلی فرآیندی است که برای فراهم کردن اطمینان معقول از دستیابی به سه گروه اهداف :

اثربخشی و کارایی عملیات،
اتکاپذیری گزارشگری مالی، و
رعایت قوانین و مقررات لازم‌الاجرا
طراحی می‌شود، و توسط مدیران و کارکنان سازمان به اجرا در می‌آید. گروه اول به اهداف اساسی یک واحد اقتصادی شامل اهداف مرتبط با عملکرد، سودآوری، و حفاظت از دارایی‌ها اشاره دارد. گروه دوم، به فرایند تهیه و تنظیم گزارش‌های مالی اتکاپذیر برای مقاصد عمومی مربوط می‌شود. گروه سوم، نیز با رعایت قوانین و مقررات حاکم بر فعالیت‌های مختلف واحد اقتصادی سر و کار دارد. هر یک از این گروه‌ها ضمن این که جنبه‌های مشترکی دارند، به نیازهای متفاوتی می‌پردازند که زمینه‌های تمرکز صریح و دقیقی را برای برآورده ساختن نیازهای گوناگون به‌دست می‌دهند.

استقرار کنترلهای داخلی در یک سازمان از مهمترین وظایف مدیر مالی میباشد، بنابراین اگر شما مدیریت مالی یک مجموعه با به عهده دارید باید به اصول کنترلهای داخلی مسلط باشید.

استاد: دکتر محسن قاسمی
روز: ۱۵ و ۱۷ شهریورماه (شنبه و دوشنبه)
ساعت: ۱۸ تا ۲۰ (جمعا ۴ ساعت)
قیمت: ۱۰۰ هزار تومان

بعد از اتمام دوره به شرکت کنندگان گواهی نامه معتبر اهدا میشود.

طریقه برگزاری: وبینار به سمینار آنلاین گفته می‌شود که با استفاده از اینترنت به صورت زنده و تعاملی در یک زمان مشخص برگزار می‌شود. همه شرکت کنندگان در وبینار امکان حرف زدن از طریق میکروفن و تصویر را دارند، اما معمولا فقط تصویر سخنران پخش می‌شود و شرکت‌کنندگان صرفا از طریق تایپ، سوالات خود را مطرح می‌کنند. برای برگزاری وبینار از سایت “اسکای‌روم” استفاده می‌شود اسکای‌روم فضایی شبیه برنامه‌های چت دارد، که افراد با نام‌کاربری و رمز امکان ورود به آن را دارند. همچنین ورود به وبینار از طریق گوشی، تبلت، کامپیوتر و لپ‌تاب امکان‌پذیر است.

.
انجمن مدیران مالی حرفه‌ای ایران 🇮🇷،
راهی به سوی حرفه‌ای شدن✔️.

برای ثبت نام از طریق دکمه زیر اقدام فرمایید.

بعد از واریز وجه، همکاران انجمن با شما تماس خواهند گرفت.